Nieuwe software voor de HD-ontvangers Philips DSR7141, DSR7121 en DSR 8121 beschikbaar.

 

Vanaf 31 augustus is de verbeterde software voor de Philips DSR 7141, DSR 7121 en DSR 8121-ontvangers voor u beschikbaar gesteld.

Om onaangename verrassingen in de software te voorkomen, is besloten om de software eerst door een flink aantal gebruikers te laten testen door middel van een beta-test. Dankzij vele vrijwillige testers is veel informatie over deze nieuwe software beschikbaar.

Na het afsluiten van de beta-test en de analyse van alle informatie, is besloten om de nieuwe versie vrij te geven voor alle gebruikers. Deze is stabieler dan de huidige versie, maar er zijn nog diverse verbetering nodig om het volledig naar wens te krijgen. Het ontwikkelteam blijft continue werken aan verbeteringen die op korte termijn beschikbaar zullen komen. Volgende versies van de software zullen ook weer via een beta-test beschikbaar gesteld worden. Voor nieuws op dit gebied kunt u terecht op onze website: www.canaldigitaal.nl.

De software die on-air is gezet is gelijk aan de geteste beta software. U krijgt deze software automatisch aangeboden. Als u twijfels heeft of u de juiste software heeft, dan kunt u de nieuwe software altijd geforceerd inladen. Volg daarvoor de onderstaande stappen:

  • haal de ontvanger van de spanning
  • druk nu op de pijl naar links (navigatie knop) op de ontvanger en houd deze ingedrukt
  • sluit de ontvanger weer aan op spanning
  • laat, na enkele seconden, de pijl naar links los

Om u een beeld te geven van de doorgevoerde verbeteringen, volgt hieronder een opsomming van de belangrijkste verbeteringen in deze software: 

  • Na de laatste software upgrade konden diverse LCD schermen niet meer via DVI worden aangesloten. Zij waren genoodzaakt hun scherm via SCART aan te sluiten. Met de nieuwe software is dit probleem weer verholpen. Mocht u met de nieuwe software toch LCD schermen tegen komen waarbij er geen beeld via DVI wordt ontvangen, geef dan alstublieft via het satellietforum.com het type scherm door.
  • Terugkijken van een opname was soms niet mogelijk. Een soft-reset was nodig om weer opnames te kunnen bekijken. Dit was een bijzonder vervelende bug en is in de nieuwe software volledig opgelost.
  • Bij het schakelen tussen HDMI bronnen kwam het regelmatig voor dat de ontvanger vast liep en automatisch ging resetten (INIT in display). Ook dit fenomeen mag zich niet meer voordoen met deze nieuwe versie.
  • Bij de PVR kon het gebeuren dat de ontvanger vast liep bij het programmeren van een opnamen vanuit het EPG menu. In de nieuwe software is dit volledig op gelost.
  • Na het opstarten werd er in het display kortstondig verkeerde zenderinformatie weergegeven. Met de nieuwe versie krijgt u direct de juiste informatie zoals het ook hoort.
  • Het gebruik van de meerdaagse EPG was niet stabiel en kon voor vastlopers zorgen. Dergelijke klachten hebben zich met de nieuwe versie niet meer voorgedaan.
  • HDMI formaat selectie bleef op 720p staan. De optie 1080i wordt nu weer ondersteund.
  • De klok in het display bleef staan op het tijdstip waarop de ontvanger in standby werd gezet. De klokt loopt nu weer keurig door.
  • Als de decoder uitsluitend via een SCART-kabel was aangesloten, was het niet mogelijk om via de EXIT knop op de menu’s “Mijn Opnamen” en “Gids” te komen. Dit was een bijzonder vervelende fout in de software en behoort met de nieuwe versie gelukkig weer tot het verleden.
  • Naast de bovengenoemde problemen zijn er nog meer kleine en minder belangrijke verbeteringen doorgevoerd.

Ondanks al deze verbeteringen zijn er nog steeds verbeteringen mogelijk, we zullen de software dan ook verder gaan optimaliseren. U kunt ons hierbij helpen door uw bevindingen te melden op www.satellietforum.com. Dit is een forum “van gebruikers voor gebruikers”, maar wij lezen dit forum en halen daar veel waardevolle informatie vandaan om ons product verder te verbeteren.