Nieuwe zenderlijsten beschikbaar


De nieuwste versies van onze zenderlijsten, zowel de HD- als de SD-variant kunt u weer downloaden via deze website. Klik hieronder voor de lijst(en) als PDF-bestand(en). U  heeft het programma Adobe Acrobat Reader nodig om deze bestanden te kunnen bekijken: 

CanalDigitaal (reguliere of SD-)zenderlijst voor tv en radio
CanalDigitaal HD-zenderlijst voor tv en radio

Wat is ook alweer het verschil tussen de twee zenderlijsten?

Bij de HD-zenderlijst staan de HD-zenders vooraan. Daarbij hebben we een aantal zenders op een andere plek in de zenderlijst geplaatst, zodat de veel bekeken zenders makkelijk te vinden zijn. De SD-zenderlijst is nog steeds beschikbaar in het 'oude' format. Maakt u nog gebruik van de SD-zenderlijst dan kunt u de nieuwe HD-zenderlijst handmatig inladen. Volg hiervoor onderstaande procedure:

HD-zenderlijst handmatig inladen (een stappenplan)

Om de HD-zenderlijst in te laden is het noodzakelijk dat u na de software-update een "fabrieksinstelling" uitvoert via het menu. Het uitvoeren van de fabrieksinstellingen is vereist omdat de opbouw van de HD-zenderlijst sterk afwijkt van de SD-lijst. Voor het inladen vande HD-zenderlijst dient u de volgende stappen te volgen:

- Laad de nieuwe software in (gaat automatisch na herkenning van de nieuwe software).

- Ga naar het "Menu" en kies daar voor "Instellingen".

- Selecteer: "Satellietontvanger". U dient nu de code "1234" in te voeren.

- Kies nu de optie "Uitgebreide instellingen" en selecteer de optie "Fabriekstellingen" en druk op OK.

- Na het bevestigen van uw keuze zal de ontvanger 'initialiseren'. U ziet 'INIT' in de display van de ontvanger.

- Na enkele seconden verschijnt het "Eerste installatie"-menu. Volg nu de instructies op het scherm.


Laad de HD-zenderlijst uitsluitend in als u ook toegang heeft tot het HDTV-pakket. Heeft u de HD-zenderlijst ingeladen en u merkt dat u toch geen beeld heeft op de diverse Nederlandse commerciële HD-zenders, dan heeft u geen toegang tot het HDTV-pakket. In dat geval kunt u de SD-zenderlijst weer inladen. Volg daarvoor de bovenstaande stappen.

Houdt u er rekening mee dat na het uitvoeren van een fabrieksinstelling de favorietenlijsten, kinderslot-pincode en de geprogrammeerde opnamen opnieuw moeten worden ingesteld. Dit is noodzakelijk omdat alle verwijzingen gebaseerd zijn op de SD-zenderlijst. Na de fabrieksinstellingen zal de ontvanger opnieuw de 'Elektronische Programma Gids' (EPG-informatie) inladen. Dit gaat het snelste door de ontvanger +/- 5 minuten op stand-by te zetten. De ontvanger haalt namelijk binnen 5 minuten alle EPG-informatie opnieuw binnen en is daarna direct weer klaar voor gebruik.


Geplaatst: 24 september 2010.